Nezmysel roka z Bruselu?

Európska únia nám opäť raz ide strpčiť život. Do zoznamu nezmyslov, ktoré ako nariadenia z Bruselu prichádzajú do nášho života, pribudli ďalšie pikošky. Najnovšie budeme na EÚ nadávať sediac na toalete a upratujúc byt.

Čo je podľa vás najhlúpejšie nariadenie EÚ?

Predpísaný tvar zakrivenia uhorky

Obmedzenie splachovania záchodov

Zákaz výkonných vysávačov

Zákaz žiaroviek

Regulácia platu futbalových hráčov

pollcode.com free polls

Treba povedať, že na každý nezmysel, s ktorým EÚ príde, sa skladáme. A nie málo.

• V roku 2011 to bolo takmer 5 miliárd EUR.

• Aj z týchto peňazí sa financuje obrovský byrokratický moloch, ktorý ročne schváli približne 3000 rôznych regulácií.

• Pre porovnanie, je to minimálne tri krát viac ako ročne prijme náš parlament.

• Viac ako 35 tisíc úradníkov v Bruseli chrlí nariadenia, nad ktorými sa neraz zastavuje rozum.

Zbohom žiarovky

Európska únia nám už dávnejšie zakázala výrobu klasických žiaroviek. Figliari, ktorí ich predávajú ako výhrevné zariadenie jej v tomu chcú zabrániť. Európska únia pod zámienkou šetrenia oberá ľudí o slobodný výber, čim si budú svietiť. Každý má právo svietiť hoc aj svätojánskymi muškami pokiaľ chce. Sme slobodná krajina, či nie?

EÚ s nami, kam aj kráľ chodí pešo

EÚ nie je sväté nič. Najnovšie neviditeľná ruka Bruselu siaha tam, kde sme doteraz boli sami. Splachovať sa po novom bude s menším množstvom vody. V očiach Bruselu budeme ekologickejší, či chceme a či sa nám to páči, alebo nie.

Môžeme si za to sami?

Za nezmyselné nariadenia hlasujú aj naši europoslanci. Áno, to sú tí trinásti, o ktorých väčšina z nás ani netuší. Vieme len, že berú za teplučké miesto v Bruseli mastné odmeny. O pár mesiacov sa na nás z bilboardov znova budú usmievať. Opäť s prísľubom dôstojnej reprezentácie Slovenska v Bruseli. A je to tak naozaj?

Ak sa vám blog páčil, ďakujem za podporu na vybrali.sme.sk.

Iveta Rall