10 000 eur aby hrobár vedel Čaplovičovi jamu vykopať

Autor: Vladimír Škola | 18.4.2013 o 16:26 | (upravené 23.9.2014 o 21:36) Karma článku: 31,34 | Prečítané:  6778x

Blahoslavený ten, čo politiku ignoruje a nedozvedel sa o posledných mediálnych škandáloch ministra Čaploviča. Ak sa aj správam o jeho bačovaní na ministerstve školstva doteraz úspešne vyhýbal, najnovšia kauza ho zrazí na kolená. Ministerstvo zastrešuje škandalózny europrojekt, cez sa napríklad budúci hrobár dozvie čo má v popise práce.  Za 25 miliónov euro (to nie je preklep) tohto nezmyselne predraženého projektu by mohlo dostať výplatu napríklad 40 000 učiteľov.

Za 40 000 priemerných platov učiteľov plánuje Čaplovičova podriadená organizácia vyriešiť napríklad tieto záhady:

• murár musí vedieť namiešať omietku
  • hrobár musí vedieť naceniť hrob
  • detektív musí chápať súvislosti
  • kuchár musí vedieť zapnúť šporák
  • + ďalčších 896 popisov pracovnej kvalifikácie

Cena za popis jednej pracovnej kvalifikácie?

Maličkosť  - 10 000 euro.

Pozrime sa na ďalšie položky tohto pre vzdelanosť národa tak potrebného projektu a porovnajme ich s bežnými cenami, aby si čitateľ urobil úplný obraz.

Položka

Čaplovičov rozpočet

Dostupná  cena

Notebook

1020 euro

400 euro

Leták

2,4 euro

0,2 euro

Popis pracovnej kvalifikácie

10 000 euro

100 euro*

* spracovanie pedagógom s 20 ročnou praxou

Čaplovičove ministerstvo zamestnáva stovky zamestnacov a v školstve pracujú tisícky pegagógov, ktorí by obdobný projekt zrealizovali aj v rámci svojho pracovného času. Načo ale, ak sa natíska príležitosť šmahom ruky implementovať  25 miliónov euro?

Toto má byť to zrýchlené čerpanie eurofondov páni Fico a Čaplovič?

Takýmto štýlom eurofondy minúť rozhodne dokážete.

Táto krajina z toho ale opäť raz nebude mať nič.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Už ste čítali?