Ako Trenčania o nový futbalový chrám prišli

Nerozumiem sa futbalu, ale eurofondom áno. Napriek tomu je mne, ale aj každému ďalšiemu Trenčanovi zrejmé, že trenčiansky futbal je na vzostupe. Hovoria o tom výsledky v lige. Hovorí o tom návštevnosť zápasov. A nakoniec, hovorí o tom hospodárenie klubu a schopnosť pritiahnuť doňho solídneho zahraničného investora. Dejiny sa ale opakujú v tom, že ľudská hlúposť vždy dokáže zvrátiť pozitívny vývoj. Mestskí poslanci v Trenčíne o tom rozhodne vedia svoje.

Naposledy, keď som čítal rubriku SME - Trenčín, tak primátorovi Rybníčkovi deklarovali podporu všetky pravicové strany. Podozrivo rýchlo a krátko nato aj SMER-SD. (Áno, z tej strany, ktorá mu znížila plat, zablokovala a vetovala mnohé ním predkladané návrhy).

Neuplynul ani mesiac odkedy SMER-SD podporil Rybníčka a práve hlavne jeho poslanci zastavili investíciu viac ako 6 miliónov eur pre Trenčín. Zastavili investíciu pre Trenčanov. Zastavili investíciu pre trenčiansky futbal.

Som sám, kto nerozumie tejto logike? Načo je deklarovaná podpora, ktoré vyústi do zrušenia ním predkladanej investície pre rozvoj športu a mesta samotného skôr, ako zaschne atrament na podpise podpory?

Poslanci argumentujú, že nemali dostatok času preštudovať si navrhované dokumenty. Je teda potom vlna odporu verejnosti k ich rozhodnutiu nespravodlivá?

Je len jeden spôsob ako to zistíme. Primátor Richard Rybníček by podľa mňa mal opätovne predložiť zamietnuté zmluvy na ďalšie rokovanie zastupiteľstva a to ešte pred voľbami.  Poslanci tak dostanú ešte jednu šancu pripomienkovať, schváliť, alebo zamietnuť pre Trenčín zásadnú investíciu. Času už snáď budú mať dosť. Šancu urobiť odvážne rozhodnutie pre budúcnosť trenčianskeho športu a ukázať, ako to s tou podporou Rybníčka myslia, tiež.

PS: A to, že Trenčín má v podpore športu čo doháňať by im mohlo byť zrejmé po vzhliadnutí nižšie vloženého videa. Zhruba pred 85timi rokmi mal Trenčín "všešportový deň". Ktovie, či by vtedajší radní, pustili dolu Váhom šancu premeniť vo videu zachytenú dverenú tribúnku, na dôstojný futbalový chrám.

Ak sa vám článok páčil, môžete ho podporiť klinutím na "Like" v mojom profile vpravo.

Adam Valček

Monika Nagyova