Hugo, Fidel, Robert a luxusný eskort štát

Autor: Vladimír Škola | 13.3.2013 o 15:00 | (upravené 15.3.2013 o 14:43) Karma článku: 21,24 | Prečítané:  1950x

Premiér Fico rád šokuje. Hoci by sa mohlo zdať, že nápad ministra Kažimíra zdaniť čašníkom prepitné je nezmysel týždňa, premiér vyťahuje eso z rukáva. Narhuje, z eurofonodov vytvoriť  štátom ovládaný fond na podporu rastu. Tento nápad, najvyššie postaveného mozgu zo Súmračnej ulice, by mal kupovať podiely v „úspešných“ slovenských firmách. Kde na tento nápad zobral premiér inšpiráciu nevedno, isté ale je, že  na Kube a vo Venezuele majú s výkupom firiem za štátne bohaté skúsenosti.

Peniaze, ktorá nám EÚ dáva na vyrovnávanie chudoby a regionálnych rozdielov, by sa podľa Fica „mohli použiť na nákup podielov vo firmách, ktoré by boli pre štát atraktívne". Tak si teda pozrime výber z tých - pre štát najatraktívnejších - firiem za obdobie posledného roku Ficovho vládnutia:

  • Penta - 30 miliónov eur ročne, za dobu 15 rokov, do nej malo tiecť cez elektáreň PPC - zrušené vďaka zásahu Janky Žitňanskej a Daniela Lipšica
  • SCPM Mondi - 25 miliónov úľavy na dani  pre dlhodobo ziskový podnik
  • opäť Penta - o 470 miliónov na základe jedného posudku zázračne navýšila cenu poisťovne Dôvera, ktorú Ficova vláda plánuje odkúpiť. Tú Dôveru, ktorá si od bánk požičala 180 miliónov eur, aby následne vyplatila 179 miliónov svojim akcionárom.
  • Váhostav Juraja Širokého - 227 milónov bez dane, dostane za 15 kilometrov ďiaľnice medzi Hubovou a Ivachnovou, pričom troch lacnejších vyhodili zo súťaže.
  • J&T - Ficova vláda schválila aj predaj 49 percent v SPP

Ficova vláda má na firmy, ktoré sú dosť sexy pre naše odvedené dane, nos. Škoda len, že klub vyvolených je trochu priúzky a mená sa opakujú.  Živnostníci, malí a strední podnikatelia, ktorí ekonomiku ťahajú, sa do klubu vyvolených nevošli.  V čase, keď vláda nie je schopná vyviesť krajinu z krízy a nezamestnanosť preráža strop, sa vláda správa ako luxusná prostitútka - ide len so svojou V.I.P. klientelou. Tá, ale nesmie mať problém platiť vopred.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?